MASH 4077 - SERIÁL STOLETÍ

Vítejte na fanouškovských stránkách báječného seriálu MASH 4077

Harry Morgan

Harry Morgan

 nar. 10.04.1915
 Detroit, Michigan, USA

 

Biografie
Harry Morgan, vlastním jménem Harry Bratsburg, se narodil 10. dubna 1915 ve městě Detroit, stát Michigan, USA. Jeho prarodiče pocházeli z Norska. Se svou první ženou Eileen Detchonovou, vzali se už v roce 1940, měl 4 děti. Zemřela však roku 1985. V roce 1998 si vzal za ženu Barbaru Bushman Quinevou (je vnučkou herce z němých filmu Francise X. Bushmana). Jeden jeho syn je producent Christopher Morgan. Vnučka je také herečka, Rosemary Morganová. I když je malé postavy (měří 163 cm), proslavil se po celém světě.

Během své dlouhé a zajímavé kariéry na filmovém plátně ztvárnil mnoho různorodých postav, natočil přes sto čtyřicet filmů a seriálů!

Za seriál M*A*S*H má několik cen EMMY (nesčetněkrát byl na tuto cenu nominován). V M*A*S*Hy dokonce dostal cenu EMMY za bláznivého generála Steela (epizoda 56., třetí rok, díky této roli dostal v tomto seriálu stálou roli pluk. Pottera). Účastnil se i pokračování M*A*S*He v seriálu AFTER MASH (1983-1985) a všech dokumentů týkající se legendárního seriálu M*A*S*H. Nyní si užívá důchodu v Los Angeles.

Téměř stále ho dabuje Vladimír Brabec (ve snímcích: M*A*S*H, ZÁTAH,…).

 

 

Sherman Potter

Hodnost: Plukovník
Stav: Ženatý


Druhý velitel jednotky je pravý opak svého předchůdce. Voják každým coulem, důsledný a přesný. Je ale také spravedlivý a otcovský, s pochopením pro ''skopičiny'' svých podřízených. Kromě lásky k dobrým koním a duše kavaleristy má i on své slabůstky.

 
Zpracoval Václav Holub mladší a Marek Černý VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA-kopírování dat pouze se souhlasem majitele stránek