MASH 4077 - SERIÁL STOLETÍ

Vítejte na fanouškovských stránkách báječného seriálu MASH 4077

William Christopher

William Christopher

 nar. 20.10.1932
 Evanston, Illinois, USA

 

Biografie
William Christopher se narodil 20. října 1932 ve městě Evanstonu, stát Illinois, USA. Se svou ženou Barbarou O´Connorovou - Christopherovou (vzali se roku 1957) má dva syny. Jeden z nich je autista. Je přímý potomek Paula (Pavla) Revera. Byl příslušníkem sekty Sigma Chi (chí). Promoval na Wesleyanské univerzitě roku 1954.

I když jeho filmografie není obsáhlá, je v ní několik zajímavých rolí: ŠTÍSTKO (1966) zde měl malou roli internisty, COLUMBO: DORÁ POVĚST NADEVŠE (1974) - vědec, v kresleném seriálu ŠMOULOVÉ (1981-1990) se ukázal jako dobrý dabér, ANDĚL STRÁŽNÝ (1994) v roli faráře. Ale jeho nejvýznamnější role byla v seriálu M*A*S*H (1972-83) - otec John Francis Patrik Mulcahy (kněz) - stejně jako Jamie Farr začínal jako komparsista. V pátém roce natáčení (1976-77) však onemocněl infekční žloutenkou, osm měsíců byl upoután na lůžko a málem ho vyškrtli z natáčení. Naštěstí se tak nestalo. Další zajímavostí je, že přesto že v seriálu hrál katolického kněze, ve skutečnosti je metodistou (metodismus = angloamerická náboženská sekta z 18.století, usilující o přesné (metodické) plnění předpisů anglikánské církve, neboli evangelická církev vzniklá z anglikánské). Po skončení seriálu si zahrál v jeho pokračování AFTER MASH (1983-1985), zúčastnil se i všech dokumentů týkající se seriálu M*A*S*H, jako jsou: Memories of M*A*S*H (1991), M*A*S*H: setkání k 30 výročí (M*A*S*H: 30th Anniversary Reunion, 2002).

V současnosti si William se svou ženou Barbarou užívá důchodu a už se herectví moc nevěnuje. K jeho postavě a osobě se hodí český hlas dabéra Miroslava Nohýnka (v seriálu M*A*S*H)

 

 

 

Otec Mulcahy

Hodnost: Nejdříve poručík, po 8. serii kapitán

Vojenský kněz musí být velmi pružný. A tak otec Mulcahy umí poskytovat duchovní útěchu ve všech možných náboženstvích stejně jako držet háky při operaci, či řídit boxerský turnaj. Představuje studánku jistoty a klidu, k níž se všichni obracejí. Občas to ani on nemá s Hawkeym, Trapperem, Hunnicutem, Margaret a Frankem lehké. Otec Mulcahy je také jedním z mála těch, kteří v seriálu vydrží od začátku do konce. 

 
Zpracoval Václav Holub mladší a Marek Černý VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA-kopírování dat pouze se souhlasem majitele stránek